1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22786

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-16, 08:15   Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Majax napisał/a:
Może ja już nadwrażliwa jestem, ale mnie to rusza.
Nie jesteś nadwrażliwa. Nie powinno tak być. Bardzo mi przykro....
  Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22786

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-15, 07:43   Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Majax bardzo mi przykro. W międzyczasie mój tato też zmarł... Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22786

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-02, 08:45   Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Majax napisał/a:
czy odstąpić bo jest to uporczywe leczenie bez efektu
Jestem tego samego zdania co koleżanki. Męczenie chorego gdy wiemy napewno że nie będzie efektu mija się z celem. A celem teraz jest komfort taty w tych ostatnich dniach. Może być ich kilka, kilkanaście może i więcej ale niech będa jak najspokojniejsze. Widzę to dokładnie u mojego taty - on chce po prostu mieć spokój.
Majax napisał/a:
O odchodzeniu na forum przeczytałam już chyba wszystko
Ja też. Ale każda sytuacja jest inna. Tego nie da się nauczyć, na to przygotować. Sama też tego nie umiem.
Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22786

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-18, 10:35   Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Majax napisał/a:
T16 N1 M0
Jeżeli to by było T1 N1 M0 to oznaczałoby : T1 guz o średnicy poniżej 3 cm, otoczony tkanką płucną lub opłucną płucną bez naciekania oskrzela głównego, N1obecne przerzuty w węzłach okołooskrzelowych (międzypłatowych, płatowych, segmentarnych) lub/i wnękowych po stronie guza, M0 brak przerzutów odległych.
Majax napisał/a:
Onkolog powiedział, że M0 to chyba tak wpisane na oko, bo to może wykluczyć jedynie scyntygrafia.
I ma racje . Poprawne byłoby wpisanie Mx czyli - nie można ocenić przerzutów odległych. Fakt występowania przerzutów odległych wskazuje na całkiem inne zaawansowanie choroby niż ich brak wiec tu - moim zdaniem - karygodne jest ocenianie "na oko".
Zróbcie jak najszybciej scyntygrafię.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22786

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-05, 08:43   Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Majax napisał/a:
Powiedzcie, jak rozmawiać z kimś kto wypiera wszelkie informacje o chorobie?
Myślę że nic na siłę. Etap wyparcia jest u każdego kto spotyka się z taką diagnozą. On już wie tylko nie może się z tym pogodzić i szuka czegokolwiek co zaprzeczyłoby faktom. Stąd te telefony - on ciągle ma nadzieję że usłyszy -"tak masz rację nie ma tam mowy o raku".
Majax napisał/a:
Tato dużo planuje
Daj mu planować, on czuje się narazie dobrze i wydaje mu się że tak zostanie. Od planowania się nie zmęczy ;) a jak będzie z realizacją tych planów to się okaże. To widocznie jego sposób na oswojenie się z chorobą.
Majax napisał/a:
Obawiam się, że po przyjęciu diagnozy może odmówić leczenia w ogóle.
Tego nie wiesz. Jeżeli ma taki charakter to może podejmie bez słowa walkę a jeżeli zdecyduje inaczej to pozostanie wam tylko zaakceptować jego decyzję. Tak też może być.
Majax napisał/a:
Tato ma w zwyczaju "wiedzieć więcej" niż wszyscy lekarze no i córka.
Hmmm. taka postawa u taty nie jest taka rzadka jak myślisz - no cóż mężczyźni... Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22786

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-04, 15:43   Temat: Tata i rak - proszę o pomoc
Majax napisał/a:
strasznie się poci ale tylko w nocy
Właśnie nocne poty są jednym z objawów raka płuc i zwykle ma charakter napadowy, niezależnie od tego, kiedy wystąpi.
Majax napisał/a:
Czy można jakoś zaradzić?
W tym wypadku ciężko przeciwdziałać ponieważ nie można całkowicie usunąć przyczyny pocenia. Można tylko poprawić komfort wietrząc, zmieniając pościel i ubranie na suche itd może jakieś zioła? ale to po konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group